Lietuvos oro ir
pole sporto federacija

Antidopingas

Nuo 2013 m. Balandžio 1 d. IPSF priėmė sprendimą, kad oro ir pole sportas privalo būti be dopingo. Tais pačiais metais ėmėsi veiksmų ir pradėjo švietimo programą, skirtą nacionalinės federacijos sportininkams, bei treneriams.

Nuo 2013 m. Rugpjūčio 1 d. IPSF vykdė visą antidopingo programą visiems sportininkams, dalyvaujantiems nacionalinėse ir tarptautinėse IPSF akredituotose varžybose. Testavimas vykdomas bet kuriuo metu, ne tik varžybų laikotarpiu. Varžybų testavimas buvo pradėtas 2014 m. Liepos mėn. WPSC.

Kas yra Pasaulinio lygio antidopingo kodeksas?

Pasaulinio lygio antidopingo kodeksas (WADA) yra dokumentas, apimantis antidopingo taisykles visose sporto šakose ir visose pasaulio šalyse. Kodekse pateikiamos antidopingo politikos, sporto organizacijų ir valdžios institucijų taisyklių ir nuostatų sistema.

Kada vyksta antidopingo testai?

Testavimai prasidėjo 2014 m. pasaulinio lygio sporto varžybose ir tęsiasi iki šiol. Ne varžybų metu testavimai pradėti vykdyti nuo 2018 m.

Ką tai reiškia tau?

Kaip sportininkui ar treneriui, jums bus suteikta visa informacija kaip užtikrinti, kad jūsų kūne niekada nebūtų draudžiamų medžiagų. Viena pagrindinių problemų, kurią nustatė kitų sporto šakų sportininkai, kad derėtų vengti tam tikrų maisto papildų vartojimo.

Kaip oficialūs varžybų organizatoriai, kad būtume akredituoti IPSF varžybose, mes turime priimti WADA kodeksą. Įsipareigojame kurti antidopingo mokymų programą ir užtikrinti visų sportininkų, trenerių bei entuziastų palaikymą.

Visi IPSF įstatai yra IPSF konstitucijoje, tačiau, jei norite sužinoti daugiau, susisiekite su ]

anti-doping@polesports.org

Kaip tai vyksa?

Ką iš tikrųjų reiškia draudimas sportuoti?

Sportininkams draudžiama:

  • Varžytis NGB / IPSF varžybose.
  • Treniruotis IPSF / NGB patvirtintame centre, pvz., filialas, finansuojama sporto salė, finansuojama įstaiga.
  • Gauti bet kokį su sportu susijusį finansavimą.

Pašalinami anksčiau iškovoti medaliai, titulai ir įrašai.

Dauguma sportininkų yra labai užsidegę savo sportu ir tam skiria nemažai laiko. Prarasti savo veiklą – sportininkams gali būti labai sunku ir tai turėtų stipriai atgrasinti nuo antidopingo taisyklių pažeidimo.